A może jutra nie będzie… – nowa książka włocławianki

18 Sty A może jutra nie będzie… – nowa książka włocławianki

Już 20 stycznia na rynku wydawniczym ukaże się nowa powieść Małgorzaty Kochanowicz. Włocławianka znana jest przede wszystkim z kryminałów. Tym razem zaskoczy swoich czytelników.

Książka nosząca tytuł „A może jutra nie będzie” to dramat historyczny, ale miłośnicy kryminalnych zagadek również się nie zawiodą.

Autorka opisała skomplikowane losy Polaków w czasie wojny. Akcja dzieje się listopadzie 1914 r.  Trwa bitwa o Łódź. Do dworku, którego właścicielką jest Emilia Ragniewicz, trafiają po nieudanym ataku niemieccy oficerowie – Hauptmann Witold Sydow i Leutnant Wilhelm Lange.

Głównego bohatera, Witolda Sydowa, poznajemy momencie, gdy po nieudanym ataku na pozycje wroga odpoczywa z Leutnantem Wilhelmem Lange, na kwaterze. Gdy wydaje się, że kompania zostaje wycofana z linii walk, przychodzi rozkaz kolejnego ataku. Rozkaz to rozkaz, trzeba go wykonać nawet, gdy oficer się z tym nie zgadza – opisuje początek swojej najnowszej powieści Małgorzata Kochanowicz.

Wojna niszczy wszystko, co piękne, kaleczy nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W czasach ciężkiej próby „trzeba jednak być człowiekiem” – dodaje włocławianka.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Lira już 20 stycznia. Będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.

 

Źródło: ddwloclawek.pl

Fot. gł. facebook.com/malgokochanowicz

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,346,371