9. Międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci

9. Międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci

W CSW w Toruniu właśnie ruszyła sprzedaż biletów na pokazy filmów Międzynarodowego Festiwalu Kino Dzieci, które odbędą się w Kinie Centrum! Zapraszamy do wspólnego oglądania filmów z Konkursu głównego.

Bilety można kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej lub w kasach kina. Publiczność może głosować i przez to wybierać w plebiscycie najlepszy film tegorocznej edycji, który otrzyma nagrodę Kwiatu Paproci!

Bilety na seanse w kinach kosztują 13 zł

REPERTUAR

Sobota 24.09

12:00 Najlepsze urodziny Królika Karola
reż. Michael Ekbladh, dubbing, animacja, Niemcy/Niderlandy/Szwecja, 2021, 75′ (Wiek: 4+)
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Karola- wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?

14:00 Szkoła magicznych zwierząt
reż. Gregor Schnitzer, dubbing, aktorski, Niemcy/Austria, 2021, 89′ (Wiek: 6+)
Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?

16:00 Za duży na bajki
reż. Kristoffer Rus, aktorski, Polska, 2022, 105′ (Wiek: 9+)
Zawodnik: Waldi Mocarny I. Cel: turniej gamingowy. Przeszkoda: szalona ciotka. Metoda walki: nie poddawać się. Oto plan e-sportowca!

Niedziela 25.09

12:00 Przytul mnie. Poszukiwacze miodu
reż. Anna Błaszczyk, dubbing, animacja, Polska/Chiny, 2022, 70′ (Wiek: 4+)
Mały Miś marzy o urodzinowym miodowym torcie. Niestety, Tatuś Miś nie może spełnić życzenia- wszystkie ule w lesie są już puste! Trzeba wyruszyć do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta.

14:00 Mecz o wszytsko
reż. Camiel Schouwenaar, dubbing, aktorski, Niderlandy/Niemcy, 90′ (Wiek 9+)
Dylan wraz z przyjacielem Youssefem przygotowuje się do turnieju piłki nożnej- nic innego się dla niego nie liczy. Jego treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek. Czy chłopiec wróci na boisko po wymarzony puchar?

16:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
reż. Tina Mackic, dubbing, aktorski, Szwecja, 2022, 83′ (Wiek: 6+)
Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500.urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest…skorpion. Czy młodzi detektywi. Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę?

Sobota 01.10

12:00 Yuku i magiczny kwiat
reż. Remi Durin, Arnaud Demuynck, dubbing, animacja, Belgia/Francja, 2022, 65′ (Wiek 5+)
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję- trzeba ruszyć w drogę i go znaleść!

14:00 Lato, kiedy nauczyłam się latać
reż. Radivoje Andric, dubbing, aktorski, Serbia/Chorwacja/Bułgaria, Słowacja, 2022, 86′ (Wiek 9+)
Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi. Babcia zabiera ją do Chorwacji- mieszka tam jej siostra, której bardzo długo nie widziała. Czy te wakacje da się jeszcze uratować?

16:00 Głowa pełna ciebie
reż. Caroline Cowan, lektor, aktorski, Szwecja, 2021, 82′ (Wiek 9+)
Adam przeprowadza się wraz z rodziną do Goteborgu. W nowej klasie chłopiec spotyka Ewę, z którą zaczyna go łączyć coś więcej niż przyjaźń. Czy ich relacja przetrwa dużą próbę?

18:00 Detektyw Bruno
reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, aktorski Polska, 2022, 110′ (Wiek 6+)
Detektyw potrafiący rozwiązać każdą zagadkę i chłopiec poszukujący skarbu oznaczają jedno- wspaniałą przygodę! Nawet, jeśli detektyw okaże się…jedynie serialowym aktorem.

12 września 2022

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,948,394