9 medali dla Delfina

22 maja 2021r. reprezentacja Klubu Pływackiego “Delfin” startowała w zawodach pływackich w Wąbrzeźnie, gdzie zdobyła 9 medali. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników. Młodzi sportowcy naszego klubu przystąpili do konkurencji walcząc z całych sił, dla pięciorga z nich były to pierwsze starty w życiu.

W konkurencji 50m stylem dowolnym i grzbietowym bezkonkurencyjna była Gabriela Gajewska i wywalczyła dwa złote medale. Drugie miejsce i srebrny medal na 50m stylem klasycznym zdobył Michał Żelazek. Mateusz Krasiński w swojej kategorii wiekowej w stylu klasycznym uzyskał srebrny medal. Trzecia w tej samej konkurencji była Amelia Miziołek i zdobyła brązowy medal.

Młodsze dzieci reprezentował Aleksander Kołtun, który poprawił swój rekord życiowy. Wśród dzieci starszych startowali Amelia i Aleksander Krawczuk. Olek, poprawiając swoje rekordy życiowe, zajął pierwsze miejsce na 50m stylem motylkowym i zdobył złoty medal oraz w konkurencji 100m stylem dowolnym wywalczył kolejny złoty medal. Amelia płynąc 100m stylem klasycznym zdobyła srebrny medal oraz na 100m stylem zmiennym wywalczyła drugie miejsce i kolejny medal do swojej bogatej kolekcji medali i pucharów.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Źródło: delfin.wloclawek.pl