Ten zły Internet | Warsztaty Przedterapeutyczne

Ten zły Internet | Warsztaty Przedterapeutyczne

Dwór Artusa - logo

Jak mawia ludowa mądrość – lepiej zapobiegać niż leczyć. Gdy powiedzenie to powstawało, świat wirtualny jeszcze nie istniał, ale należy przyznać, że idealnie opisuje walkę z internetowymi niebezpieczeństwami. Młodzi ludzie, w szczególnym momencie swojego rozwoju zostali wystawieni na próbę – nauczanie zdalne, ograniczone kontakty z rówieśnikami, a co za ty idzie izolacje domowe. Dorośli posiadają więcej umiejętności i kompetencji, aby zachować równowagę między funkcjonowaniem w świecie wirtualnym a innymi aktywnościami, jednak czy jako rodzice potrafimy rozpoznawać niepokojące symptomy u naszych dzieci i właściwie na nie reagować?

Aby uwrażliwić opiekunów na rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych, wraz z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis Pro Dwór Artusa w Toruniu przygotował warsztaty podejmujące temat profilaktyki uzależnienia od Internetu wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania dowiemy się, na czym polega uzależnienie od Internetu/ komputera, w jaki sposób reagować na niepokojące impulsy oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci i młodzież w świecie wirtualnym. Prowadzone przez Anitę Piątek zajęcia Ten zły Internet pozwolą również zyskać rodzicom większą wiedzę i umiejętności na temat potrzeb realizowanych przez dzieci w świecie wirtualnym.

Warsztaty poprowadzi Anita Piątek – absolwentka pedagogiki specjalnej (specjalność resocjalizacja) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także specjalistka Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – II stopień. Doświadczenie zawodowe zdobywa w Całodobowym Młodzieżowym Oddziale Leczenia Uzależnień w Toruniu, prowadząc psychoterapię indywidualną oraz grupową. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Aby wziąć udział w warsztatach, prosimy o zapisy na adres e-mail: monika@artus.torun.pl lub telefoniczne: 792 006 098. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Współorganizatorem warsztatów jest Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis PRO.

Obowiązują zapisy na warsztaty na adres e-mail: monika@artus.torun.pl lub telefoniczne: 792 006 098

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Kiedy: 08.12.2021 (środa), godz. 18:30
Gdzie: Piwnice Kultury

Wstęp wolny! Zapraszamy!

2 grudnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,947,387