7. edycja Odjazdowego Bibliotekarza za nami

7. edycja Odjazdowego Bibliotekarza za nami

KPCEN Włocławek

17 czerwca po raz siódmy odbył się rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy był Stanisław Lem przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science – fiction na świecie. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, w ramach którego w Polsce odbywają się różnorodne działania pod hasłem „Lem 2021. Widziałem przyszłość”

Miejscem, które odwiedziliśmy na trasie rajdu był Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, gdzie zaprezentowano przykłady zastosowań druku 3D w edukacji.

Rajd zakończył się w pięknej scenerii Nadleśnictwa Włocławek, gdzie odbyła akcja czytelnicza Stanisław Lem – twórczy pisarz i genialny umysł. Podczas ogniska uczestnicy poznali nietypowe fakty z życia pisarza, czytali fragmenty książek jego autorstwa, a także brali udział w grze literackiej polegającej na wykorzystaniu Zielonych Punktów Kontrolnych do poznania elementów wizji przyszłości zawartych w twórczości Lema.

W rajdzie uczestniczyli bibliotekarze wszystkich włocławskich bibliotek, miłośnicy książek i rowerów. Był z nami także Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

 

21 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,768