6,7 GB. Wystawa z pigułki – oprowadzanie z artystą, Santiago Carrerą oraz pokaz w Kinie Centrum

6,7 GB. Wystawa z pigułki – oprowadzanie z artystą, Santiago Carrerą oraz pokaz w Kinie Centrum

Santiago Carrera

Za niecałe dwa tygodnie – 20 maja – pożegnamy się z wystawą, która niczym list w butelce, dotarła do nas z Chile i Argentyny. “6,7 GB. Wystawa z pigułki” powstała dzięki pewnego rodzaju grze, którą artyści z Buenos Aires podjęli z kuratorką Ines R. Artolą. Teraz jeden z nich, Santiago Carrera, przyjedzie do Torunia i opowie zwiedzającym o swoich fotografiach. We wtorek, 15 maja, o godz. 17.00, zapraszamy na spacer z artystą i kuratorką wystawy.

W oczekiwaniu na wizytę naszego gościa, zapraszamy na pokaz specjalny w Kinie Centrum, który również towarzyszy wystawie “6,7 GB. Wystawa z pigułki”. W piątek, 11 maja, pokażemy film dokumentalny “Argentyńska lekcja”, po którym odbędzie się spotkanie z autorem, Wojciechem Staroniem.

// “Argentyńska lekcja” – pokaz filmu dokumentalnego i spotkanie z autorem, Wojciechem Staroniem
Kiedy: 11 maja (piątek), godz. 20.00
Wydarzenie towarzyszące wystawie “6,7 GB. Wystawa z pigułki” prezentującej prace artystów z Chile i Argentyny.

O filmie:
W 1998 roku Wojciech Staroń nakręcił dokument “Syberyjska lekcja” o młodej nauczycielce, która wyjeżdża w okolice jeziora Bajkał, by uczyć ojczystego języka potomków polskich zesłańców. Po latach, już jako małżeństwo z dwójką dzieci, reżyser i jego bohaterka udają się do Argentyny. Dla ich synka będzie to nie tylko spotkanie z nowym językiem. Za sprawą argentyńskiej przyjaciółki mały Janek wkracza w fascynujący świat zabaw, ale pozna także nieznany mu dotychczas gorzki smak dzieciństwa, przedwcześnie skażonego dorosłymi problemami.
Wstęp wolny!
Więcej informacji:
strona www
wydarzenie na Facebooku

// Spacer po 6,7 GB. Wystawa z pigułki z artystą Santiago Carrerą i kuratorką Ines Ruiz Artolą
Kiedy: 15 maja (wtorek), godz. 17.00
Porozmawiamy o fotografiach pt. „Substancje” oraz o katalogu wystawy, który będzie można wzbogacić o autograf artysty.
Wstęp wolny!
Więcej informacji:
strona www
wydarzenie na Facebooku

// 6,7 GB. Wystawa z pigułki
Na wystawie prezentujemy dzieła dwanaściorga artystów z Chile i z Argentyny. Są to prace wideo oraz fotografie wyprodukowane w Europie według instrukcji autorów. Każdy twórca pokazuje od jednej do pięciu prac. Są to bardzo różni artyści, a każdy z nich – po drugiej stronie oceanu – stworzył swój własny mikrokosmos, który teraz możemy zobaczyć w Polsce.
Wystawę można oglądać do 20 maja 2018 roku!
Więcej informacji:
strona www
wydarzenie na Facebooku

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643203