60 dni do CodeWeek2022 – konkurs NASK

60 dni do CodeWeek2022 – konkurs NASK

#CodeWeek2022 coraz bliżej, a wraz z nim wyjątkowy konkurs „1000 pierwszych organizatorów CodeWeek”. Aż tysiąc osób, które jako pierwsze zgłoszą swoje pomysły na wydarzenia, otrzyma specjalną nagrodę.

Już 8 października startuje Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek. Jak co roku kraje z całej Europy będą ścigać się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku obchodzimy specjalną, bo 10., jubileuszową edycję. Wyjątkowa edycja wymaga wyjątkowego świętowania – zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Jubileuszowy Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w trakcie której – wspólnie z innymi krajami Unii Europejskiej (i nie tylko!) – celebrujemy kreatywność, współpracę i udowadniamy, że programowanie jest dla wszystkich. Polska od kilku lat konsekwentnie zwiększa liczbę zorganizowanych inicjatyw związanych z nauką programowania. W ubiegłej edycji, dzięki naszym wspólnym staraniom, zorganizowano w Polsce ponad 14 900 inicjatyw, co dało nam trzecie miejsce na podium.

Czym jest CodeWeek? Dlaczego warto uczyć programowania? Do kogo skierowany jest CodeWeek? Jak wziąć w nim udział? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w jubileuszowym spocie przygotowanym specjalnie z okazji 10 edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Polska od kilku lat jest liderem tej świetnej inicjatywy jaką jest CodeWeek. Jestem przekonany, że również w tym roku uda nam się utrzymać ten tytuł. Gorąco zachęcam wszystkich entuzjastów kodowania, do udziału w tegorocznej, jubileuszowej edycji i do zgłaszania własnych inicjatyw promujących naukę programowania – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji.

Biuro CodeWeek działa w NASK już kilka lat realizując różnego rodzaju działania promocyjne i edukacyjne związane z nauką programowania. W tym roku równie ochoczo przygotowujemy się do tej wyjątkowej, bo jubileuszowej edycji, mając nadzieję, że Polacy po raz kolejny chętnie włączą się w aktywności Europejskiego Tygodnia Kodowania – mówi Wojciech Pawlak, dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Dołącz do CodeWeek 2022 – nadchodzi 10., jubileuszowa edycja! – YouTube

Czytaj więcej na stronie NASK

Źródło informacji i fot.: NASK

17 sierpnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,274