5 listopada: Wernisaż wystawy WYPUKŁODRUK z cyklu 5 pracowni | Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Magdalena Lipowiec, Kurki

5 listopada: Wernisaż wystawy WYPUKŁODRUK z cyklu 5 pracowni | Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Dwór Artusa - logo

W listopadzie przygotowaliśmy dla Was kolejną część prezentacji prac studentów i wykładowców składającej się z pięciu pracowni Katedry Grafiki WSzP UMK. Realizowany od kilku lat projekt wystawienniczy, został przerwany przez ograniczenia związane z pandemią. Zbliżające się wydarzenie stanowi kontynuację naszego cyklu.

W tegorocznej odsłonie zobaczymy grafiki studentów Pracowni Wypukłodruku oraz wykładowców ją prowadzących – prof. dr hab. Marka Basiula i dra hab. Michała Rygielskiego prof. UMK.

Celem zajęć w pracowni druku wypukłego jest kształtowanie osobowości twórczej studentów, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości na otaczającą rzeczywistość i zachodzące w niej zjawiska. Ważnym elementem kształcenia jest poznawanie warsztatu graficznego, rozumianego jako połączenie manualnych zdolności z kreatywnym myśleniem. Program pracowni zakłada poznawanie różnych rodzajów techniki od klasycznego drzeworytu po tzw. druki naturalne. Ważnym elementem edukacji jest wykształcenie nawyku czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym i sferze działań twórczych.

Ideał artysty grafika łączącego w sobie kult doskonałego rzemiosła z szeroką humanistyczną kulturą i edukacją uniwersytecką stanowi cel generalny kształcenia studentów i ma ścisły związek z pojęciem toruńskiej szkoły grafiki, które ten ideał określa.

Wystawa czynna od 5 do 26 listopada 2021 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Kiedy: 05.11.2021 (piątek), godz. 18:30
Gdzie: Filia Dom Muz | Podmurna

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zdjęcie gł.: Magdalena Lipowiec, Kurki

29 października 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,688,272