34. AFF-Era Filmowa w Pałacu Młodzieży

34. AFF-Era Filmowa w Pałacu Młodzieży

Od 14 do 16 stycznia 2022 r. Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na niezwykły filmowy weekend w ramach kolejnej edycji AFF-Ery Filmowej pod hasłem „Artysta, sztuka i kicz”. Będzie to 34. edycja wydarzenia, podczas którego edukacja harmonijnie łączy się z wypoczynkiem, pasją, nawiązywaniem nowych przyjaźni i rozwijaniem umiejętności.

Tematem przewodnim 34. AFF-Ery będzie zatem sztuka – jako żywioł twórczy, wzniosły akt pozwalający stworzyć dzieło, ale i proces trudny do opanowania, nierzadko prowadzący do destrukcji i autodestrukcji. AFF-Era pozwoli przyjrzeć się artystom i imitatorom, sztuce pełnej artyzmu, ale i tej bliskiej kiczu. Zawsze jednak relacja kina i sztuki odsyłać będzie do istotnych zjawisk kulturowych, historycznych i społecznych. Program seansów obejmuje m.in. dzieła z nurtu kina moralnego niepokoju, najnowsze europejskie kino artystyczne, filmy dokumentalne o sztuce, hollywoodzkie filmy biograficzne o wybitnych artystach, polskie kino najnowsze, klasykę kina europejskiego i światowego.

Udział w AFF-Erze jest dla bydgoskiej (i nie tylko) młodzieży okazją do poszerzenia wiedzy wykraczającej poza podstawę programową z języka polskiego czy wiedzy o kulturze.

Więcej informacji oraz program imprezy TUTAJ

12 stycznia 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,037,857