31. Ogólnopolski Konkurs na opowiadania o tematyce olimpijskiej

31. Ogólnopolski Konkurs na opowiadania o tematyce olimpijskiej

Polski Komitet Olimpijski logo

Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w 31. Ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Poprzez uczestnictwo w konkursie młodzież szkolna rozwija swoje sportowe zamiłowania, poszerza wiedzę nt. igrzysk olimpijskich i szeroko rozumianego sportu, przenosząc zachowania, emocje, postawy ze sportowego świata do własnego otoczenia, własnego życia. Opowiadania młodzieży pokazują i rozwijają jej potrzeby uczciwej rywalizacji, fair play, szacunku dla przeciwnika, niepełnosprawności, zachowania godności w przypadku przegranej, dezaprobaty wobec rasizmu, dopingu i nieuczciwej rywalizacji, uznania dla wysiłku, siły woli, przyjaźni i wspólnoty z innymi ludźmi.

Konkurs im. Jana Parandowskiego to we współczesnej kulturze olimpijskiej  jedyny o długiej tradycji  nieokazjonalny konkurs literacki dla młodzieży. Konkurs sięga 1989 roku i niezmiennie cieszy się dużym uznaniem młodzieży szkolnej i nauczycieli. Od 2001 roku opowiadania laureatów wydawane są w formie książkowej oraz prezentowane w na stronie internetowej PKOl.

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie na świecie.

Regulamin 31. Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie

 

Biuro Komunikacji PKOl

 

Źródło: olimpijski.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6634660