29-30 września w KPCK: Ogólnopolska Konferencja z cyklu Architektura miast „Architektura przemysłowa/architektura poprzemysłowa w XIX i XX wieku”

Ogólnopolska Konferencja z cyklu Architektura miast „Architektura przemysłowa/architektura poprzemysłowa w XIX i XX wieku

29-30 września w KPCK: Ogólnopolska Konferencja z cyklu Architektura miast „Architektura przemysłowa/architektura poprzemysłowa w XIX i XX wieku”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Po raz dziewiąty w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolska Konferencja z cyklu Architektura miast „Architektura przemysłowa/architektura poprzemysłowa w XIX i XX wieku”, podczas której badacze z Gdańska, Poznania, Krakowa, Warszawy, Torunia i  Bydgoszczy zaprezentują szereg interesujących tematów związanych z architekturą i dziejami dawnych fabryk, a także wskażą na „drugie życie” dziedzictwa industrialnego, które bywa adaptowane do nowych funkcji, przechodzi metamorfozę, aby na przykład działalność produkcyjna ustąpiła miejsca kulturalnej. Zaprezentowane zostaną tematy dotyczące obiektów przemysłowych m.in. z Częstochowy, Gniezna, Solca Kujawskiego czy Lubicza Dolnego. Pojawią się też tematy związane z Bydgoszczą. Tradycyjnie na konferencję zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, a patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Kiedy: 29-30 września  (środa-czwartek)
Środa godz. 12:00 oraz  czwartek godz. 10:00, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, wstęp wolny.

20 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,323