25-lecie szkół pallotyńskich w Chełmnie

Jubileusz szkół pallotyńskich w Chełmnie

25-lecie szkół pallotyńskich w Chełmnie

Katolickie Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie istnienia. Z tej okazji w sobotę (5 października) odbywają się uroczystości jubileuszowe. Placówka zostanie uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Szkoły pallotyńskie w Chełmnie (obecnie liceum ogólnokształcące i szkoła podstawowa) edukują i wychowują dzieci i młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Placówki prowadzi Prowincja Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów. Wyróżnia je prowadzenie zajęć lekcyjnych w małych, kilkuosobowych grupach, co pozwala na indywidualny kontakt nauczyciela z uczniem. Młodzież korzysta z nowoczesnych pracowni przedmiotowych, uczestniczy w licznych kołach zainteresowań, działa w szkolnej grupie wolontariatu i kole PCK. Uczniowie biorą udział w wyjazdach edukacyjnych, kulturalnych i pielgrzymkach. Wielu z nich to laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad. Absolwenci kończą szkołę z wysokimi wynikami, z powodzeniem odnajdują się na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

Z okazji dwudziestopięciolecia istnienia placówki, w kościele św. Józefa w Chełmnie odbędzie się uroczysta msza święta połączona z poświęceniem sztandaru szkoły i pasowaniem uczniów klas pierwszych. Następnie w kinoteatrze Rondo rozpocznie się uroczystość z udziałem społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w gmachu liceum, zwiedzą też szkołę i wystawę poświęconą jej historii. Na zakończenie uroczystości zaplanowano piknik w parku szkolnym i koncert w wykonaniu wychowanków placówki, który odbędzie się w kościele śś. Piotra i Pawła.

Więcej informacji o obchodach na stronie placówki.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,149,490