25 i 26 listopada: Wielki finał festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

25 i 26 listopada: Wielki finał festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

W piątek i sobotę Książnica Kopernikańska w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w wielkim finale festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Oto harmonogram wydarzeń:

25 listopada w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu (Słowackiego 8) odbędzie się spotkanie z prokuratorem, medykiem sądowym i kryminologiem:

  • godz. 18.00: Amerykański wymiar sprawiedliwości w powieściach Johna Grishama – Tadeusza Zyman, prokurator w stanie spoczynku (wykład otwarty)
  • godz. 19.00: Tajniki pracy medyka sądowego – dr n. med. Bartosz Burchardt, Zakład Medycyny Sądowej UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (wykład wyłącznie dla dorosłych 18+)
  • godz. 20.30: Opowieści o zbrodniach. Wzorce w kryminalistyce – dr Paweł Leśniewski, adiunkt w Katedrze Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile (wykład wyłącznie dla dorosłych 18+)

 

Wstęp na piątkowe prelekcje jest bezpłatny.

26 listopada to również cała masa kryminalnych atrakcji: panel dyskusyjny z jurorami ogólnopolskiego konkursu na Kryminalny Debiut Roku 2021, spotkanie z autorami nominowanych powieści, gość specjalny – Wojciech Chmielarz i wreszcie gala, podczas której po raz pierwszy wręczymy Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. Tego dnia wszystkie wydarzenia odbędą się w Teatrze Muzycznym w Toruniu (Żeglarska 8):

  • godz. 14.30: Kryminalna wojna płci, cz. 1 – Marta Guzowska, Bartosz Szczygielski
  • godz. 15.45: Kryminalna wojna płci, cz. 2 – Marta Guzowska, Bartosz Szczygielski
  • godz. 17.00: Panel z jurorami – Agata Koss-Dybała, Katarzyna Puzyńska, Ryszard Ćwirlej, Rafał Moczkodan
  • godz. 18.00: Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem
  • godz. 19.30: Panel z autorami powieści nominowanych do nagrody za Kryminalny Debiut Roku 2021
  • godz. 20.30: Gala wręczenia nagrody za Kryminalny Debiut Roku 2021

 

Wstęp na sobotnie prelekcje, spotkania i galę jest bezpłatny.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to festiwal literacki, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.

24 listopada 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,944,375