Akcji Krwiodawstwa w ramach Ogólnopolskiej Kampanii HDK
Głównym celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego poprzez propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, postaw patriotycznych oraz zaangażowania społecznego. Kampania połączy wymiar historyczny i wychowawczy z konkretną pomocą dla systemu krwiodawstwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, który tradycyjnie należy do najtrudniejszych pod względem zabezpieczenia odpowiednich zapasów krwi i jej składników.
We wszystkich Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można dołączyć do kampanii poprzez donacje na hasło: Powstanie Warszawskie, jako chęć utożsamienia się z kampanią.
Ogólnopolska Kampania Honorowego Krwiodawstwa z okazji Powstania Warszawskiego organizowana przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion pod honorowym patronatem:
- Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka–Kamysza;
- Minister Zdrowia Jolanty Sobierańskiej–Grendy;
- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
- Ministerstwa Sprawiedliwości;
- Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy do wspólnej organizacji zbiórki krwi.
Redakcja KOHR
Wstecz