20 stycznia: DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH – pakiet edukacyjny

20 stycznia: DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH – pakiet edukacyjny

20 stycznia przypada “Dzień wiedzy o pingwinach”. Na stronie internetowej Eko Kalendarz znaleźć można i bezpłatnie pobrać pakiet edukacyjny związany z tym dniem.

Eko Kalendarz zachęca nauczycieli i rodziców do poznawania pingwinów i zabawy z pingwinami. Proponuje pomysły do wykorzystania. Możecie śpiewać pingwinie piosenki po angielsku, stworzyć makietę Antarktydy, porównać swój wzrost z wysokością pingwinów, poznać cykl życiowy pingwinów i zrobić pingwina z filcu lub pocztówkę z pingwinem.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne związane z różnymi świętami, przeznaczone dla nauczycieli wielu poziomów nauczania oraz gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawym i szerokim ujęciu, obejmującym m.in. wyczerpujący opis danego święta, prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących czy samodzielne uszycie pluszowego misia.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

 

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,748,033