2 kwietnia włącz kolor niebieski – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

01 kwiecień 2 kwietnia włącz kolor niebieski – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Urząd Miasta Włocławek

W piątek 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji szkoły i instytucje z Włocławka przygotowały różnorodną ofertę o charakterze edukacyjnym.

Szkoła Podstawowa nr 20 zachęca: „Okażmy solidarność z osobami ze spektrum autyzmu poprzez fotografie, na których znajdą się niebieskie elementy. Można założyć niebieską koszulkę, wyciąć serce, z papieru w tym kolorze, założyć niebieskie okulary itd.), a fotografię dołączyć w padlecie. Komunikat na ten temat: sp20.com.pl.

SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi zachęca wszystkich, by poznali, czym tak naprawdę jest autyzm. W tym celu został przygotowany filmik: www.sp5.edu.pl .

Szkoła Podstawowa nr 10 przez cały kwiecień będzie realizowała różne działania promujące ideę święta oraz podnoszące świadomość na temat tego zaburzenia. Uczniowie klas O-VIII wezmą udział w ciekawych zajęciach – „Oswajamy się z autyzmem”, „Alfabet autyzmu, czyli spotkanie z Nikodemem Sadłowskim”. Przystąpią do akcji – „Świętujmy w kolorze niebieskim !”, „Pisanka na niebiesko”, „Czytajmy na niebiesko”. Dla uczniów klas O-III przygotowano konkurs – „Pomaluj świat na niebiesko”. Zaplanowano też działania adresowane do rodziców: www.sp10wloclawek.pl.

Zespół Szkół nr 3 nie zdradza na razie szczegółowego planu wydarzeń (ma on się ukazać 2 kwietnia 2021). Póki co, szkoła zachęca, by w komentarzach na FB wstawiać swoje zdjęcia, które będą niebieskim symbolem przyjaźni dla autyzmu. Informacja na stronie szkoły: www.zs3wek.pl.

Również Szkoła Podstawowa nr 14, jak co roku 2 kwietnia, włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Szkoła solidaryzuje się w ten sposób z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Na stronie internetowej SP 14 została zamieszczona w interaktywna grafika: www.sp14wloclawek.pl.

Liceum im. Marii Konopnickiej przygotowało prezentację z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu: lmkwloclawek.pl.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z okazji Światowego Dnia Autyzmu zaprasza, rodziców, nauczycieli, specjalistów oraz młodzież do skorzystania z dyżuru telefonicznego w dniu 02.04.2021 w godzinach 8.00-13.00: ppp.wloclawek.eu.

W obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu włącza się również Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. 10 kwietnia 2021 r. KP CEN zaprasza nauczycieli i wychowawców na warsztaty online: „Praca z uczniem z autyzmem w szkole- jak wspierać ucznia, nauczyciela i rodzica”: kpcen.cen.info.pl .

To tylko niektóre inicjatywy zaplanowane z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zachęcamy do śledzenia serwisów internetowych placówek edukacyjnych.

 

Źródło: wloclawek.pl

1 kwietnia 2021 r.

aktualizacja 2 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,837,400