18 marca w Hoffmanie. “Objawienie”: Marcin Mariak, finisaż wystawy

18 marca w Hoffmanie. “Objawienie”: Marcin Mariak, finisaż wystawy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wystawa „Objawienie”: Marcin Mariak – malarstwo, rzeźba trwa, a otwarty dla gości finisaż i spotkanie z autorem odbędzie się 18 marca 2021.

Wstęp na finisaż jest bezpłatny. Uwaga: ilość miejsc ograniczona, wpuszczamy tylko 25 osób. Relacja z finisażu nie będzie dostępna online.

Marcin Mariak – białogardzianin, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” w Białogardzie od roku 2017. W pracowni plastycznej pod kierunkiem terapeuty Marka Kopczyńskiego realizuje się w malarstwie akrylowym. Jest to jego kolejna wystawa indywidualna. Wystawiał w rodzinnym Białogardzie, Połczynie Zdroju i ostatnio w Koszalinie. Wystawa towarzyszyła 17 Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu „Integracja Ty i Ja”.

„Świat Marcina jest głęboko religijny. Zaczynał od miedzianego drutu, który w jego rękach zamieniał się w korony Matki Boskiej. Sztandary własnoręcznie projektowane i wyszywane przywodzą na myśl dzieła Hasiora. W malarstwie akrylowym na płótnie w dalszym ciągu głównym tematem jest religia. Cykl „Matka Boska w odsłonach”, mimo podobnej kompozycji, posiada ogromne walory kolorystyczne. Horror vacui – czyli tendencja zapełniania całej powierzchni obrazu, bez pustego tła, tak charakterystyczna dla sztuki Celtów, Indian czy Islamu, jest dla niego naturalna, zakodowana. Kiedy poznałem Marcina, wiedziałem od razu, że czeka go wielka przygoda z procesem kreatywnego tworzenia. Ciekawostką jest, wymyślona specjalnie dla niego, metoda wykończenia prac strzykawkami. Dzień, w którym mogę przyczynić się do pokazania twórczości Marcina, napawa mnie dumą”.
Marek Kopczyński

15 marca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,579