16 września: Otwarcie wystawy “Z klasyką do współczesności”

Ksiaznica Kopernikanska

16 września: Otwarcie wystawy “Z klasyką do współczesności”

Chcecie zobaczyć, co czytały w młodości osoby znane społeczności miasta i regionu? W takim razie zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej. W czwartek, 16 września, w holu głównym biblioteki przy ul. Słowackiego 8 rozpocznie się wystawa fotograficzna, na której zaprezentujemy 20 portretów znanych samorządowców, artystów, dziennikarzy pozujących ze swoimi ulubionymi książkami z dzieciństwa.

Na zdjęciach zobaczycie: Elżbietę Piniewską, Piotra Całbeckiego, Michała Zaleskiego, Jerzego Janczarskiego, Zbigniewa Derkowskiego, Jerzego Rochowiaka, Dariusza Delika, Andrzeja Churskiego, Annę Wołek, Łukasza Wudarskiego, Iwonę Chmielewską, Witolda Chmielewskiego, Joannę Czajkowską, Roberta Małeckiego, Ewę Jarczyk, Jacka Bryndala, Jacka Bończyka, Marka Rubnikowicza, Magdalenę Kujawę i Marię Kierzkowską.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 15.00. Ekspozycję uzupełni prezentacja książek, którymi sfotografowane osoby zaczytywały się w dzieciństwie. Wystawa w Książnicy Kopernikańskiej potrwa do 22 września. Od 23 września do 15 października trafi do biblioteki przy ul. Jęczmiennej 23.

Wystawę “Z klasyką do współczesności” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko–Pomorskiego.

15 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,837,059