„Trucizny” – spotkanie autorskie z Piotrem Dardzińskim

„Trucizny” – spotkanie autorskie z Piotrem Dardzińskim

„Trucizny” – spotkanie autorskie z Piotrem Dardzińskim

Prozatorski debiut Piotra Dardzińskiego chwyta za gardło. Powieść zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Nowy Dokument Tekstowy”, organizowanego przez Instytut Literatury.

Informacje o książce ze strony konkursowej:
To bardzo ciekawa i dramatyczna historia umiejętnie narracyjnie skonstruowana. To coś więcej niż zwykła „obyczajówka”, po prostu dobry literacki tekst. Opowieść prowadzona z kilku punktów widzenia (narracja wieloosobowa), co stanowić może lekturowy element zaskoczenia. Gdy przyzwyczajamy się do określonej interpretacji świata, zostajemy skonfrontowani z następną. Bardzo ciekawy koncept autorski, który polega nie tylko na konfrontacji różnych punktów widzenia, ale i języków bohaterów: męża, jego żony i ich dzieci. Każdy z tych języków to inny sposób przeżywania świata i jego interpretacji. Największe wrażenie robi chyba pierwsza część książki, gdzie opis domowego rozkładu połączony jest z mistrzowskim komizmem.

Spotkanie na żywo w Czytelni CSW i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW

Kiedy: 19.11.2021 (piątek), godz. 18.00

16 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6634644