140 lat zbiorów Muzeum w odcinkach

fot. 1 - materiały prasowe MOB

140 lat zbiorów Muzeum w odcinkach

W 2020 r. przypada 140. rocznica powstania Bydgoskiego Towarzystwa Historycznego, które rozpoczęło działalność zbiorotwórczą na terenie miasta nad Brdą. Z tej okazji Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy postanowiło przybliżyć historię instytucji, która kontynuuje zapoczątkowaną pod koniec XIX w. pracę pierwszych badaczy i regionalistów widzianą przez pryzmat kolekcji. Z uwagi na obecną sytuację postanowiliśmy zrobić to jednak w nietypowej formie i zaprezentować naszą wystawę online.

Wystawa prezentuje najciekawsze zbiory Muzeum tworzone od okresu pruskiego, poprzez międzywojnie, okres okupacji niemieckiej, Polskę Ludową, aż po dzień dzisiejszy. Ekspozycja ma charakter podróży po Muzeum, podczas której prezentujemy naszą bogatą ofertę, opowiadając o skali i różnorodności kolekcji muzeum, skupiając się na wybranych, wyjątkowych świadkach pamięci minionych pokoleń.

W dobie kryzysu światowego wprowadzono nową formę prezentacji wystawy w postaci pokazu wirtualnego w Internecie, dostępnego dla wszystkich. Co tydzień na profilach Muzeum w mediach społecznościowych będzie można obejrzeć film prezentujący konkretną kolekcję.

Opracowanie merytoryczne i techniczne: Karol Kantorski
Reprodukcje fotografii: Wojciech Woźniak
Współpraca: Anna Laska, Tomasz Koss

Fot. materiały prasowe MOB

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie