11 września we Włocławku będzie się działo!

11 września we Włocławku będzie się działo!

Urząd Miasta Włocławek logo

We Włocławku 11 września 2021 r. wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach. Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju.

Oto, z jakich bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać 11 września we Włocławku:

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w godz. 11.00 do 12.30 odbędzie się otwarte, bezpłatne wydarzenie pn. „Aikido na zdrowie”. Zachęcamy rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach aikido. Rrejestracja uczestników poprzez e mail: wloclawek@aikido.info.pl

TKKF Horyzont organizuje dzień otwarty na kortach tenisowych przy ul. Gałczyńskiego. Od godz. 14.00 chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porady instruktorskiej i poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Odbędzie się również miniturniej dla dzieci (czerwona piłka – mini kort).

O godz. 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Cyganka odbędzie się Piknik Integracyjno-Sportowy. W programie imprezy między innymi: turniej piłkarski, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych dzieci, spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pokazy udzielania pierwszej pomocy. Na pikniku pojawią się animatorzy, będą pokazy tańca, muzyka i poczęstunek. Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Meta.

W altanie w parku na Słodowie od godziny 10.00 każdy chętny będzie mógł poprawić swoją postawę dzięki treningowi pilates i jogi. Trening poprowadzi między innymi Anna Wodrowska z FunkcjoMasaż.

Natomiast o godz. 12.00 w Przystani Żeglarskiej przy ul. Płockiej 187 odbędą się pokazy sportowego sprzętu żeglarskiego oraz modeli sterowanych radiem z KS Aqua. pokazy towarzyszyć będą X Regatom Optysiowym) O godz. 10.00 Domowe Przedszkole we Włocławku zorganizuje Olimpiadę sportową dla przedszkolaków.

O godz. 15.00 na boisku Orlik przy Zespole Szkół Elektrycznych rozpocznie się impreza: Sport to zdrowie! Będą to rozgrywki sportowe w dyscyplinach, takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis ziemny.

Poza tym, tradycyjnie jak w każdą sobotę, w parku na Słodowie o godzinie 9.00 wystartują biegacze i nordic walkerzy w kolejnej edycji włocławskiego Parkrunu.

Warto także wspomnieć o imprezach sportowych zaplanowanych na weekend 18-19 września 2021 r., które będą imprezami towarzyszącymi z okazji Narodowego Dnia Sportu. Będą to:

  • 18 września od godz. 11.00 biegi dzieci i młodzieży w ramach 38. Biegu Kujawiaka. Biegowi głównemu na dystansie 10 km, towarzyszyć będą konkurencje dla dzieci i młodzieży. Organizator zaplanował 6 biegów, w zależności od kategorii wiekowej młodych uczestników. Najmłodsi (rocznik 2014 i młodsi) pobiegną na 400 m, najstarsza kategoria (2002 – 2005) zmierzy się z dystansem 2000 metrów. Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, przy wsparciu samorządu Włocławka.
  • 19 września o godz. 12.00 Włocławski Test Coopera na Stadionie Przylesie. Wydarzenie będzie towarzyszyło 5 rundzie tegorocznych biegów z cyklu Vladislavia Cross. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić swoją formę w teście Coopera, czyli pokonaniu biegiem lub marszem najdłuższego odcinka w czasie 12 minut.

 

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć na: narodowydziensportu.pl i www.zwalcznude.pl.

 

Źródło: wloclawek.pl

6 września 2021

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,836,210