11 marca: Magia głosu – twój dźwiękowy wizerunek

Magia głosu - twój dźwiękowy wizerunek

11 marca: Magia głosu – twój dźwiękowy wizerunek

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach online, które odbędą się 11 marca br. o godz. 17.00 na platformie Zoom.

Adresaci:
Nauczyciele, instruktorzy, trenerzy, osoby przemawiające publicznie oraz wszystkie osoby zainteresowane świadomym kreowaniem swojej dźwiękowej autoprezentacji/ osoby, które poszukują swojej ekspresji poprzez głos.

Liczba uczestników:
10 osób

Program:
Podczas warsztatu zajmować się będziemy podstawowymi pojęciami związanymi z emisją głosu oraz ćwiczeniami prawidłowej fonacji opartych na wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, fizyki i akustyki, a nie na zaklęciach typu: „jedyna”, „uniwersalna” technika, ponieważ nie można mówić o jednej, „uniwersalnej” technice fonacji. Każdy człowiek to inny – mimo podobieństw w budowie anatomicznej – osobny, jedyny na świecie aparat artykulacyjny! Prowadzący podpowie jak postawić indywidualną diagnozę dotyczącą wzorca artykulacyjnego, oddechowego i ruchowego oraz jak skutecznie pracować nad optymalną barwą, siłą i średnicą głosu, tak aby mówienie i śpiewanie nie sprawiało nam trudności.

Czas trwania:
2 godz. dydaktyczne

Prowadzący:
Erwin Regosz  – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście, Coś za coś i Dziękuję, dziękuję bardzo! współfinansowanych ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015, 2017 i 2019 r. przez WOAK Toruń. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Bezpłatne warsztaty on-line (Platforma Zoom)

KIEDY 11 marca 2021 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 9 marca 2021 r.
WIĘCEJ INFORMACJI:
Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 607 234 568

Rejestracja na stronie WOAK-u – TUTAJ

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,035,904