To nas kręci. Warsztaty filmowe dla średniozaawansowanych

To nas kręci. Warsztaty filmowe dla średniozaawansowanych 11-12 grudnia 2021

24 lis To nas kręci. Warsztaty filmowe dla średniozaawansowanych

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na warsztaty filmowe dla średniozaawansowanych.

Adresaci:
Warsztaty są skierowane do filmowców amatorów, bez ograniczeń wiekowych i wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem materiałów audiowizualnych.

Cele:
Doskonalenie umiejętności w zakresie realizacji i obróbki materiałów audiowizualnych, rozwijanie umiejętności technicznych, uwrażliwienie na estetykę obrazu filmowego.

Program:
Kręcisz filmy, ale nie jesteś do końca zadowolony z efektów? Masz poczucie, że zarejestrowany obraz nie w pełni odzwierciedla Twoje pomysły i Twoją wizję? Doskonale wiemy, że początki bywają trudne… szczególnie w obszarze wideo. Aby uzyskać wymarzony obraz, zwracać trzeba uwagę na wiele różnych aspektów. Zapraszamy na warsztaty, podczas których zgłębisz tajniki kadrowania, oświetlania i przygotowaniem planu. W programie m.in.: elementy sztuki operatorskiej, oświetlenie planu filmowego (w tym wykorzystanie światła kontrowego oraz zastanego), mastershot, panorama wertykalna i horyzontalna, naturalne przejścia, kontrapunkt i transfokacja. Kręcąc kilka wersji tej samej sceny porównamy zależność między umiejscowieniem postaci w kadrze, ruchem kamery a wydźwiękiem emocjonalnym ujęcia, podkreślającym uczucia bohatera.

Na spotkanie warto zabrać swój sprzęt filmowy, tj. aparat/ kamerę oraz laptopa.

Prowadzący:

Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Założyciel improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3.Piętro oraz duetu instrumentalnego Mlecze. W 2019 roku ukazał się jego solowy album „Improv”. Jako przewodniczący Studenckiego Koła Teatrologicznego UMK współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz klubem “Od Nowa”. Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz miniatur filmowych.

Wojciech Budny – instruktor, dokumentalista w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Swoją przygodę z kamerą zaczynał na początku lat 90. w Niemczech w Münster w regionalnej telewizji TV Münster. Absolwent Camerimage Film School. Współpracował z Telewizją Polską S.A., TVN i OwsiakTV. Obecnie operator obrazu w TV Toruń. Współpracował z Yachem Paszkiewiczem przy realizacji wielu wideoklipów, jest producentem i współautorem programu Muzyczny Kram, autorem i współautorem filmów dokumentalnych i reportaży.

Cena: 150,00 zł
Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatu).

Termin zgłoszeń i wpłat: do 03.12.20201 r.

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych

Zapisy poprzez formularz na dole strony WOAK-u TUTAJ

Zajęcia odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu,
ul. Szpitalna 8 według harmonogramu:

  • sobota 11.12.2021 r. w godz. 10:00-17:00
  • niedziela 11.12.2021 r w godz. 9:00-16:00

 

Dodatkowych informacji udziela:
Grzegorz Kaźmierski – tel. 566522755,
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl

24 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,093,702